Kościół św. Elżbiety Węgierskiej

Msze święte

Dni powszednie

 700 800 900 1600 1900

Niedziele i święta

w wieczór poprzedzający: 2300

600 900 1030 1200radiowa 1600 19
00

Transmisja Mszy Świętej

w niedzielę i święta o godz. 1200

 Spowiedź

poniedziałek,środa,piątek i sobota oraz pierwszy czwartek miesiąca:

1000 - 1210 i 1400 - 1710

 we wtorki i czwartki tylko podczas Mszy św.

 

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024 r.

 

1. Dzisiejszą Drugą Niedzielą Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, kończymy czas Oktawy Wielkanocnej. Niedzielą Miłosierdzia, która jest Świętem patronalnym Caritas, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym do skarbony pod chórem zbierane są ofiary na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

 

2. W dniu dzisiejszym, przy spełnieniu zwykłych warunków potrzebnych dla uzyskania odpustu, takich jak: intencja uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, odrzucenie w sercu przywiązania do grzechu, odmówienie w kościele lub kaplicy przed Jezusem ukrytym w tabernakulum: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i wezwania do Jezusa Miłosiernego np. Jezu Ufam Tobie, można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Na godz. 15.00 zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

4. W poniedziałek, 8 kwietnia, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Święto Patronalne naszej pallotyńskiej Prowincji. Polecamy się pamięci w modlitwie i za nią z góry dziękujemy. Uroczystość ta jest także w Kościele Dniem Świętości Życia. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych i wszystkich tych, którzy służą ludzkiemu życiu. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św., które w naszym kościele będą sprawowane według porządku tygodniowego.

 

5. Zbliżamy się do miesiąca maja, czasu w sposób szczególny poświęconego Matce Najświętszej. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszym kościele, przez cały maj, będziemy o godz. 16.00, sprawowali Mszę św., modląc się przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Apostołów, w poleconych nam na kartkach majowych intencjach. W kościele znajdują się wyłożone kartki, na których można wpisać swoje intencje i następnie złożyć je w zakrystii lub we furcie.

 

6. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce kolejna doroczna akcja realizowana pod hasłem Pola Nadziei na Pomorzu. W jej ramach zbierane są fundusze na rzecz wsparcia hospicjów. Ofiary na ten cel będzie można składać do skarbony pod chórem lub u woluntariuszy.

 

7. Sympatykom oraz dobrodziejom naszego kościoła i pallotyńskiej wspólnoty, wszystkim modlącym się wraz z nami w tej świątyni życzymy dobrej niedzieli. Niech świadomość okazywanego nam przez Pana Boga Miłosierdzia owocuje w nas życzliwością i wdzięcznością okazywaną Panu Bogu i ludziom.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024 r.

 

 

1. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego oraz uczelni katolickich.

 

2. W najbliższy piątek, który należy do oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. Przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 modlimy się Nowenną do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w przyszłą Drugą Niedzielę Wielkanocną.

 

4. Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek miesiąca – po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy modlić się we wszystkich intencjach zanoszonych do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej.

 

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

6. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do skarbony pod chórem na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

 

7. Wszystkim modlącym się dziś z nami życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech moc Zmartwychwstałego Pana wspiera nas w naszych wysiłkach naśladowania Jego miłości, a radosne Alleluja przepełnia nasze serca, napełniając je potrzebnymi łaskami.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA)

 24 marca 2024 r.

 

1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. W naszym kościele rozpoczęliśmy dziś także rekolekcje wielkopostne, które potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne są głoszone przez całą dzisiejszą niedzielę począwszy od Mszy św. o godz. 9.00, a od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie, na Mszach św. o godz. 9.00, 16.00 i 19.00. Nauki rekolekcyjne w tym roku głosi do nas ks. Wiesław Rychter (pallotyn). Zachęcamy do skorzystania z tych rekolekcji „ostatniej szansy”, by godnie i owocnie przeżyć największe Tajemnice naszej wiary w dniach Świętego Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkiej Nocy.

 

2. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 7.00 do 19.30; w czwartek i piątek od godz. 7.00 do 18.00, w sobotę: od godz. 7.00 do 17.30

 

3. Tegoroczne Dni Świętego Triduum Paschalnego będziemy przeżywali według następującego porządku:

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Na koniec Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja potrwa do godz. 21.00

 

Wielki Piątek: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.30. Główną Liturgię Wielkiego Piątku – Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00. Czuwanie przy Bożym Grobie potrwa do godz. 22.00. W tym dniu rozpoczniemy także Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po liturgii odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Post ścisły obowiązuje osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 roku życia.

Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych w Ziemi Świętej.

 

Wielka Sobota: dzień modlitewnej zadumy przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o pełnych godzinach, od godz. 10.00 do 17.00 (co godzinę).

 

Wigilię Paschalną w sobotni wieczór rozpoczniemy o godz. 20.00 od Liturgii Światła na zewnątrz kościoła a zakończymy procesją rezurekcyjną wokół świątyni. Na liturgię przynosimy świece.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego.

 

4. W przedniej części kościoła do środy można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Wszystkim wiernym modlącym się dziś w naszym kościele życzymy głębokiego i owocnego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia. Za wszelkie przejawy wsparcia serdecznie dziękujemy. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

17 marca 2024 r.

 

1. Zapraszamy gorąco do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństw pasyjnych w naszym kościele: Drogi Krzyżowej - w piątek po Mszy św. o godz. 16.00 oraz Gorzkich żali - w niedzielę o godz. 15.30.

 

2. W najbliższy wtorek - 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze święte według porządku tygodniowego. W tym dniu otoczmy naszą szczególną pamięcią w modlitwie braci z naszej pallotyńskiej wspólnoty, którym św. Józef  jest Patronem. Święty Józef jest też opiekunem ojców i mężów, a także patronem dobrej śmierci.

 

3. Ojcowie Oblaci z ul. Elżbietańskiej, zapraszają we wtorek 19 marca, do uczestnictwa w odpustowej sumie ku czci św. Józefa o godz. 18.00.

 

4. W przyszłą niedzielę 24 marca - Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Niedzielę Palmową, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez całą Niedzielę Palmową począwszy od Mszy św. o godz. 9.00, oraz od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie, na Mszach św. o godz. 9.00, 16.00 i 19.00. Nauki rekolekcyjne w tym roku wygłosi do nas ks. Wiesław Rychter (pallotyn). Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w tym duchowym wydarzeniu wielkopostnym.

 

5. Droga krzyżowa ulicami Gdańska w najbliższy piątek 22.03 rozpocznie się o godz. 20.00, przy Bramie Świętojańskiej (Świętojańska 39), a zakończy na Placu Solidarności, przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970.

 

6. Można jeszcze zaopatrzyć się w świąteczne świece, tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny. Są one wyłożone na stoliku w przedniej części kościoła. Tam też można też składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

7. Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny. Można to zrobić w zakrystii bądź we furcie.

 

8. Wszystkim modlącym się dziś z nami życzymy zdrowia i bogactwa Bożych łask. Niech wypełniający się czas Wielkiego Postu przyczynia się do rozbudzania w nas wdzięcznej miłości do Pana Boga za dar Zbawienia. Za wszelkie gesty życzliwości i wsparcia, serdecznie dziękujemy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

10 marca 2024 r.

 

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę „Laetare”, czyli niedzieli radości. Wykorzystajmy dobrze pozostały czas, który nam pozostał do Świąt Wielkiej Nocy, by radość Zmartwychwstania mogła być także naszym udziałem.

Zapraszamy w tym celu do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Drogi Krzyżowej - w każdy piątek po Mszy św. o godz. 16.00 oraz Gorzkich żali - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30, a za dwa tygodnie, od 24 marca, od Niedzieli Palmowej, do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez całą niedzielę Palmową począwszy od Mszy św. o godz. 9.00, oraz od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 9.00, 16.00 i 19.00. Nauki rekolekcyjne w tym roku wygłosi do nas ks. Wiesław Rychter (pallotyn).

 

2. Wraz z całym kościołem Archidiecezji Gdańskiej włączymy się w zainicjowaną przez abp. Stanisława Gądeckiego Nowennę w intencji Ojczyzny. Będzie ona miała miejsce w dniach od 16 do 24 marca br. W naszym kościele będziemy ją odmawiać po mszach o godz. 16:00

 

3. Można zaopatrzyć się w świąteczne wielkanocne kartki oraz świece, tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny. Są one wyłożone na stoliku w przedniej części kościoła. Tam też zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

4. Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny. Można to zrobić w zakrystii bądź we furcie.

 

5. Wszystkim korzystającym z posługi sakramentalnej w naszym kościele św. Elżbiety życzymy spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia pozostałego czasu Wielkiego Postu. Za wszelkie dobro, serdecznie dziękujemy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

 3 marca 2024 r.

 

1. Trwamy w wielkopostnym czasie wewnętrznej przemiany, ożywiania naszej wiary, nadziei i miłości. Mogą nam w tym pomóc wielkopostne nabożeństwa pasyjne do udziału w których zapraszamy: Drogi Krzyżowej, w każdy piątek po Mszy św. o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żali - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30. Za pobożne w nich uczestnictwo, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać dar odpustu zupełnego.

 

2. W ubiegłą niedzielę na pomoc misjonarzom i prowadzonym przez nich dziełom, do skarbony pod chórem, zebraliśmy 1 767,5 zł. Za ten piękny gest wielkopostnej solidarności składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3. W poniedziałek będziemy przeżywać Święto Świętego Kazimierza, królewicza.

 

4. Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W dniu tym modlimy się o święte powołania do służby w Kościele.

 

5. Tegoroczne rekolekcje dla inteligencji wybrzeża poprowadzi emerytowany biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Trwać będą od 17 do 20 marca podczas Mszy św. sprawowanych w archikatedrze oliwskiej, o godz. 19.30.

 

6. Można już zaopatrzyć się w świąteczne wielkanocne kartki oraz świece, tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny. Są one wyłożone na stoliku w przedniej części kościoła. Tam też zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

7. Przychylając się do prośby lokalnej grupy czcicieli Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie, Ksiądz Arcybiskup zachęca do promowania wśród wiernych modlitwy, o którą prosiła Matka Boża. Mowa o tzw. Różańcu siedmiu boleści. Dla chętnych z tyłu kościoła wyłożone są takie różańce i kartki z wytłumaczeniem tego rodzaju modlitwy.

 

8. Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny. Można to zrobić w zakrystii bądź we furcie.

 

9. Przyjaciołom i sympatykom naszego kościoła, obecnym tu dziś gościom, dobrodziejom naszej wspólnoty, życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nadchodzącego tygodnia. Za wszelkie dowody życzliwości i wsparcia, zarówno duchowego, jak i materialnego, z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

 25 lutego 2024 r.

 

 

1. Trwamy w wielkopostnym czasie wewnętrznej przemiany, ożywiania naszej wiary, nadziei i miłości. Mogą nam w tym pomóc wielkopostne nabożeństwa pasyjne do udziału w których zapraszamy: Drogi Krzyżowej, w każdy piątek po Mszy św. o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żali - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30. Za pobożne w nich uczestnictwo, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać dar odpustu zupełnego.

 

2. Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca – po Mszy św. o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, następnie wystawienie oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy modlić się we wszystkich intencjach zanoszonych do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej.

 

3. Dzisiejsza Niedziela to niedziela Ad Gentes. Dzień duchowej i materialnej solidarności z misjonarzami rozsianymi po całym świecie. Pamiętajmy o nich szczególnie dziś w naszym modlitwach i podejmowanych umartwieniach. Do skarbony pod chórem, w ramach ogólnopolskiej akcji, zbierane są ofiary na pomoc dziełom misyjnym. Za każdy gest wielkopostnej solidarności z misjonarzami składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Można już zaopatrzyć się w świąteczne wielkanocne kartki oraz świece, tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny. Są one wyłożone na stoliku w przedniej części kościoła. Tam też zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

5. Z prasy katolickiej jest do nabycia Gość Niedzielny. Można to zrobić w zakrystii bądź we furcie.

 

6. Wszystkim przeżywającym centralny moment Dnia Pańskiego – Eucharystię, w naszym kościele, życzymy doświadczenia przemieniającej obecności Chrystusa. Za wszelkie gesty życzliwości i wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

18 lutego 2024 r.

 

 

 

1. Minioną środą - Środą Popielcową, rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym świętym czasie nawracania naszych serc, odnawiania naszych relacji z Panem Bogiem i ludźmi, zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej – w każdy piątek po Mszy św. o godz. 16.00 oraz Gorzkich żali – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać dar odpustu zupełnego.

 

2. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra, apostoła.

 

3. W przyszłą niedzielę, która jest niedzielą Ad Gentes, tradycyjnie już wesprzemy misje i misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę na całym świecie. Do skarbony pod chórem będą zbierane ofiary na pomoc dziełom misyjnym.

 

4. Można już zaopatrzyć się w świece, tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny. Są one wyłożone na stoliku w przedniej części kościoła. Tam też zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

5. Do skarbony pod chórem można składać ofiary jałmużny wielkopostnej, które będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

 

6. Wszystkim modlącym się dziś z nami życzymy zdrowia i bogactwa Bożych łask. Niech czas wielkopostnych ćwiczeń przybliża nas do czerpania mądrości życiowej płynącej z krzyża naszego Zbawiciela. Za wszelkie gesty życzliwości i wsparcia, serdecznie dziękujemy.

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
27 0.21264290809631