Kościół św. Elżbiety Węgierskiej

Msze święte

Dni powszednie

 700 800 900 1600 1900

Niedziele i święta

w wieczór poprzedzający: 2300

600 900 1030 1200radiowa 1600 19
00

Transmisja Mszy Świętej

w niedzielę i święta o godz. 1200

 Spowiedź

poniedziałek,środa,piątek i sobota oraz pierwszy czwartek miesiąca:

1000 - 1210 i 1400 - 1710

 we wtorki i czwartki tylko podczas Mszy św.

 

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023 r.

 

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest ostatnią niedzielą kończącego się roku liturgicznego. Za tydzień, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, a wraz z nim: adwent, czas duchowego przygotowania na przyjęcie Zbawiciela, przychodzącego do nas w tajemnicy Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją tego miejsca, w dni powszednie, przez cały Adwent, o godz. 16.00, będziemy odprawiali wotywną Mszę świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

2. Wzorem lat poprzednich rusza tradycyjna przedświąteczna akcja Caritasu Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W jej ramach rozprowadzane są świece, które zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Są one znakiem naszej chrześcijańskiej solidarności z potrzebującymi. Ofiara za świecę dużą wynosi 20 zł, za małą: 10 zł. Środki zebrane w ten sposób trafią do Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc dzieciom potrzebującym pomocy. Można się już także zaopatrzyć w wigilijne opłatki i świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3. W nadchodzącym tygodniu przeżywali będziemy:

– w czwartek: Święto Świętego Andrzeja, Apostoła

– w nadchodzącym tygodniu przypada ponadto pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy modlić się we wszystkich intencjach zanoszonych do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej.

 

4. W czasie diecezjalnej niedzieli seminaryjnej dzięki hojności naszych wiernych zebrane zostało 1990 zł. Dziękujemy za Waszą szczodrość.

 

5. Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której, w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji zostaną posłani do posługi w parafiach świeccy katechiści, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów. Celebracja będzie miała miejsce już za tydzień - w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia, o godz. 10.00 w katedrze oliwskiej.

 

6. Wszystkim obecnym tutaj dzisiaj wiernym życzymy zdrowia i bogactwa Bożych łask. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Za każdy gest życzliwego wsparcia z całego serca dziękujemy. Niech Jezus Chrystus króluje w naszym życiu i nam błogosławi.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA A

19 listopada 2023 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Jest to okazja do bardziej intensywnego rozbudzenia w sobie tzw. wyobraźni miłosierdzia.

 

2. W minioną niedzielę na wsparcie Kościoła Prześladowanego zebraliśmy do skarbony pod chórem 489,39 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

3. W czasie pallotyńskiej niedzieli seminaryjnej dzięki hojności naszych wiernych zebrane zostało 3594,02 zł. Dziękujemy za Waszą szczodrość.

 

4. W nadchodzącym tygodniu przeżywali będziemy:

– w poniedziałek: Wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera

– we wtorek: Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

– w środę: Wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy

– w piątek: Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy

 

5. Światowy Dzień  Młodzieży w Diecezjach zwoływany na życzenie papieża Franciszka odbędzie się w następną niedzielę 26 listopada. Młodzi zaproszeni są do oliwskiej archikatedry na godzinę 16.00. Będzie Msza św., blok ewangelizacyjny oraz poczęstunek.

 

6. Można jeszcze podawać na kartkach, znajdujących się w kościele, imion zmarłych, za których będziemy modlili się przez cały miesiąc listopad. W naszych pallotyńskich kościołach w Polsce, w ich intencji odprawiamy codziennie 24 Msze św. Jedną z tych Mszy w listopadzie, odprawiamy w naszym kościele o godz. 16.00. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub we furcie.

 

7. Wszystkim obecnym tutaj dzisiaj wiernym życzymy zdrowia i bogactwa Bożych łask. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Za każdy gest życzliwego wsparcia z całego serca dziękujemy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA A

12 listopada 2023 r.

 

1. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, obchodzimy niedzielę seminaryjną Wyższego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Gościmy dziś w naszej wspólnocie kl. Oliwiera, który dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i świadectwem swojego powołania. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na wsparcie formacji ku kapłaństwu w gdańskim seminarium.

 

2. Dzisiejsza niedziela, to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pod chórem do skarbony są zbierane ofiary, jako wyraz naszego wsparcia dla tych prześladowanych wspólnot.

 

3. W przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy obchodzić w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Jest to okazja do bardziej intensywnego rozbudzenia w sobie tzw. wyobraźni miłosierdzia

 

4. We wtorek, 14 listopada, w naszym kościele obchodzimy Uroczystość: Rocznicę poświęcenia tutejszej świątyni. Dziękujmy Panu Bogu za to miejsce, w którym poprzez sprawowane Eucharystie i sakrament pokuty możemy doświadczać daru miłości Pana Boga do nas wszystkich.

 

5. W najbliższy piątek, 17 listopada, w naszym kościele, Uroczystość Odpustowa, ku czci Patronki tej świątyni - św. Elżbiety Węgierskiej. Zapraszamy wszystkich, których sercu bliski jest ten kościół, naszych wiernych przyjaciół, dobrodziejów, sympatyków i czcicieli św. Elżbiety, do uczestnictwa w głównej Mszy odpustowej o godz. 16.00, której w gronie księży z dekanatu przewodniczył będzie ks. Tadeusz Miszewski SAC, proboszcz pallotyńskiej parafii pw. św. Józefa w Chełmnie. Ks. Tadeusz wygłosi także Słowo Boże podczas Mszy św. o godz. 9.00. Ufamy, że w ten uroczysty dla nas dzień, kościół o godz. 16.00 zapełni się Waszą obecnością, za co już z góry bardzo dziękujemy.

 

6. W Związku z Mszą św. odpustową wyjątkowo w piątek 17 listopada nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. o godz. 16.

 

7. W nadchodzącym tygodniu przeżywali będziemy ponadto:

– w poniedziałek: Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

– w czwartek: Wspomnienie dowolne NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia

– w sobotę: Wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 

8. W czasie pallotyńskiej niedzieli misyjnej dzięki hojności naszych wiernych zebrane zostało 3257,70 zł. Dziękujemy za Waszą szczodrość.

 

8. Można jeszcze podawać na kartkach, znajdujących się w kościele, imion zmarłych, za których będziemy modlili się przez cały miesiąc listopad. W naszych pallotyńskich kościołach w Polsce, w ich intencji odprawiamy codziennie 24 Msze św. Jedną z tych Mszy w listopadzie, odprawiamy w naszym kościele o godz. 16.00. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub we furcie.

 

9. Przyjaciołom i sympatykom naszego kościoła, czcicielom św. Elżbiety Węgierskiej, obecnym tu dzisiaj gościom, życzymy zdrowia, dobrej niedzieli i całego rozpoczętego dziś tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA A

5 listopada 2023 r.

 

1. Gdańska Kuria zaprasza wszystkich wiernych - duchowieństwo, osoby konsekrowane, seminarzystów, członków ruchów i stowarzyszeń oraz ludzi dobrej woli do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych biskupów, prezbiterów i diakonów naszej Archidiecezji. Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego rozpocznie się 6 listopada, o godz. 18.00 w oliwskiej archikatedrze.

 

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

– w czwartek Święto: Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w piątek: Wspomnienie Świętego Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła

– w sobotę: Wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa

 

3. W sobotę przypada także 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach szczególnie o naszej Ojczyźnie.

 

4. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym dniem do skarbony pod chórem będą zbierane ofiary. Przyszła niedziela będzie także niedzielą seminaryjną Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie seminarium w Gdańsku.

 

5. Przypominamy, że jeszcze do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza,  możemy uzyskać i ofiarować za osoby zmarłe odpust zupełny. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 

6. Miesiąc listopad to czas naszej szczególnej pamięci modlitewnej o naszych bliskich Zmarłych. Zachęcamy do wpisywania na kartkach, znajdujących się na stoliku w kościele, imion zmarłych, za których będziemy modlili się przez cały miesiąc listopad. W naszych pallotyńskich kościołach w Polsce, w ich intencji będą odprawiane codziennie 24 Msze św. Jedna z tych Mszy, codziennie w listopadzie, także w naszym kościele o godz. 16.00. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w klasztornej furcie.

 

7. W zakrystii lub we furcie do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

8. W naszym kościele obchodzimy dziś pallotyńską Niedzielę Seminaryjną. Księżom Diakonom z WSD w Ołtarzewie, dziękujemy za głoszone dziś Słowo, a Wam nasi Drodzy za ofiary, które złożycie po Mszy św.

 

9. Przyjaciołom i sympatykom naszego kościoła, obecnym tu dziś gościom, dobrodziejom naszej wspólnoty, życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nadchodzącego tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

29 października 2023 r.

 

1. W naszym kościele obchodzimy dziś doroczną pallotyńską Niedzielę Misyjną. Ks. Markowi Rogeńskiemu z Sekretariatu Misyjnego w Częstochowie, dziękujemy za głoszone dziś Słowo, a Wam nasi Drodzy za hojne wsparcie pallotyńskich dzieł misyjnych. Serdeczne Bóg zapłać!

 

2. W najbliższą środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, którą rozpoczynamy w Kościele katolickim szczególny czas modlitw za zmarłych. W naszym kościele Msze święte tak jak w każdą niedzielę. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza,  możemy uzyskać i ofiarować za osoby zmarłe odpust zupełny. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

– w czwartek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu, nawiedzając kościół lub kaplicę możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za osobę zmarłą.

– w sobotę: Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

4. Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy modlić się we wszystkich intencjach zanoszonych do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej.

 

5. Zapraszamy do wtorku na ostatnie nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00.

 

6. Miesiąc listopad to czas naszej szczególnej pamięci modlitewnej o naszych bliskich Zmarłych. Zachęcamy do wpisywania na kartkach, znajdujących się na stoliku w kościele, imion zmarłych, za których będziemy modlili się przez cały miesiąc listopad. W naszych pallotyńskich kościołach w Polsce, w ich intencji będą odprawiane codziennie 24 Msze św. Jedna z tych Mszy, codziennie w listopadzie, także w naszym kościele o godz. 16.00. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w klasztornej furcie.

 

7. W przyszłą niedzielę, 5 listopada, diakoni z naszego seminarium w Ołtarzewie, będą głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na utrzymanie naszego pallotyńskiego seminarium.

 

8. W zakrystii lub we furcie do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

9. Przyjaciołom i sympatykom naszego kościoła, obecnym tu dziś gościom, dobrodziejom naszej wspólnoty, życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nadchodzącego tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

22 października 2023 r.

 

1. W minioną niedzielę obchodziliśmy w Kościele XXIII Dzień Papieski.
W ramach prowadzonej tego dnia zbiórki, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, zebraliśmy do skarbony: 1629,45 zł. Za okazane wsparcie w imieniu stypendystów i organizatorów akcji składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym rozpoczynającym w Kościele Tydzień Misyjny. Otoczmy naszymi modlitwami misjonarzy, głoszących Dobrą Nowinę o miłości Boga do człowieka w dzisiejszym świecie.

W przyszłą niedzielę 29 października, w naszym kościele będziemy przeżywali pallotyńską Niedzielę Misyjną. Słowo Boże będzie głosił ks. Marek Rogeński SAC z Sekretariatu Misyjnego z Częstochowy, a pod chórem będą zbierane datki na wsparcie naszych pallotyńskich dzieł misyjnych, będzie także możliwość nabycia dewocjonaliów w celu wsparcia funduszu misyjnego. Za hojne wsparcie naszych pallotyńskich Misjonarzy, już dzisiaj z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

 

3. Przed nami ostatnie dni miesiąca października. Nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w naszym kościele, przez cały październik, codziennie po Mszy św. o godz. 16.00.  

 

4. W najbliższą sobotę przypada święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin abp. Tadeusza Wojdy. Z tej okazji zapraszamy wiernych archidiecezji - osoby duchowne, konsekrowane, seminarzystów, członków ruchów i stowarzyszeń oraz wszystkich ludzi dobrej woli do wspólnej modlitwy w intencji Metropolity. Msza św. pod przewodnictwem Solenizanta sprawowana będzie 28 października, o 18.00 w bazylice archikatedralnej.

 

5. Powoli zmierzamy ku listopadowi, czasowi szczególnej pamięci modlitewnej o naszych bliskich Zmarłych. Jedną z form tej szczególnej pamięci o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Wieczności są wypominkowe msze listopadowe. Zachęcamy do wpisywania na kartkach, znajdujących się na stoliku w kościele, imion zmarłych, za których będziemy modlili się przez cały miesiąc listopad. W naszych pallotyńskich kościołach w Polsce, w ich intencji, będą odprawiane codziennie 24 Msze święte. Jedna z tych Mszy, codziennie w listopadzie o godz. 16.00, także w naszym kościele. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w klasztornej furcie.

 

6. W zakrystii lub we furcie do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Gdańskiego artykuł o naszym kościele.

 

7. Wszystkim modlącym się dziś z nami w tej świątyni niech Dobry Pan Bóg błogosławi, a Matka Boża Różańcowa wyprasza potrzebne łaski.

 

 

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
27 0.19133281707764